۱۰ اثر مثبت چوب در معماری خانه مسکونی
۲۲ دی ۱۳۹۵
دکوراسیون داخلی اتاق خواب و تاثیر آن در دکوراسیون منزل
۵ بهمن ۱۳۹۵
نمایش همه

چگونه سبک دکوراسیون خود را بیابید؟

ابتدا چگونگی سبکها را در دنیای امروز بررسی می کنیم، و سپس  راه هایی که اشاره به سبک خودتان که با ترکیب تناسب دارد را جست و جو می کنیم. سبک های زیادی وجود دارد اما من فقط تعدادی از مهمترین آنها را در اینجا آورده ام که به شما این امکان را می دهد تا طراحی که در آن راحت هستید را پیدا کنید.

٧ اصل بسیار مهم درباره طراحی داخلی

معاصر

سبک معاصر با سبک مدرن اغلب اشتباه گرفته می شود که اینکار درست نیست. دکوراسیون معاصر درباره ی همین جا وزمان حال است. این سبک به این صورت توصیف می شود: خط های تمیز،تاکید بر خط ها و شکل، رنگ ها ی خنثی، فضاهای باز و نور طبیعی . اینها مثال هایی از سبک معاصربود.

٧ اصل بسیار مهم درباره طراحی داخلی

سنتی

دکوراسیون به سبک سنتی با راحتی، مبل هایی که به صورت گرد چیده شده است، ظرافت، چیدمان متقارن، توجه به کارهای چوبی تعریف می شود. سبک سنتی کلاسیک با تصاویری از سبک قدیمی انگلیسی، چوب روغن خورده سیاه، پرده های سنگین و بلند و فرش های ایرانی تداعی می شود. سبک سنتی جدید کمی متفاوت است. سبک سنتی جدید راحت و کلاسیک است اما به کمی تفریح و دخالت های جوانانه اجازه می دهد.

٧ اصل بسیار مهم درباره طراحی داخلی

انتقالی

اگر سبک معاصر و سنتی با یکدیگر ازدواج کنند و صاحب فرزند شوند اسم آن انتقالی می شود. سبک انتقالی حد واسطی از راحتی و گرمای سبک سنتی و تمیزی و خوبی سبک معاصر است. این سبک معمولا دارای اثاثی با سبک معاصر که با وسایل چوبی و فلز مصنوعی ترکیب شده اند، است.

٧ اصل بسیار مهم درباره طراحی داخلی

کلبه

سبک دکوراسیون کلبه روشن، با روح، خصوصی و معمولی است. در زیر چتر این سبک : روستا، خانه ی روستایی، ساحلی، دهاتی، دهاتی فرانسوی، سبک کهنه و مدرن یا حتی با صرفه وجود دارد. هر کدام از این سبک ها جلوه ی خاص خود را دارند اما به صورت کلی دارای وجه های مشترک نیز هستند. سبک کلبه گچ بری های نسبتا کمی مانند دیوارهای چوبی،  صندوق دست دوم  و مبلمانرنگ شده ، دارد. به نظر می رسد که با بودجه ی کم می توان این سبک را پیاده کرد.

٧ اصل بسیار مهم درباره طراحی داخلی

الکتریکی

این سبک دکوراسیون ترکیبی از چند دوره و گرایش های زمانی است. این سبک پیچیده ای است و به راحتی نمی توان توصیفش کرد. گاهی اوقات سبک غیرمتعارف و مراکشی در این سبک قرار می گیرند- شاید به خاطر این است که این سبک گاهی اوقات مجموعه سوغاتی های مربوط به سفر را نیز در بر می گیرد. سبک الکتریکی می تواند بسیار زیبا و یا بسیار زشت شود این موضوع به چگونگی طراحی مربوط می شود. در اینجا ما چند مثال از راه های انجام درست این نوع طراحی را داریم.